רחוב צונזר 10, תל-אביב


054-225-7705

 
 
 
 

פטור מלא מתשלום אגרת טלוויזיה

תשלום אגרת הרדיו והטלוויזיה במדינת ישראל מחייב כל אזרח המחזיק בביתו מקלט טלוויזיה לשלם אגרה. האגרה היא קבועה, ואינה קשורה לכמות מקלטי הטלוויזיה הנמצאים בבית או בעסק. כל בית אב שנמצא בו מקלט טלוויזיה חייב בתשלום האגרה של רשות השידור וההודעה על כך מגיעה בדרך כלל בדואר. גם על רדיו חייבים בתשלום אגרה המצורפת להודעה הכללית על גביית האגרה המתקבלת בדואר.
חשוב מאוד לטפל בתשלומי האגרה בזמן. אמנם, כפי שנפרט בהמשך, ניתן לפעמים להימנע מתשלומי האגרה באופן חוקי ולגיטימי, אך מומלץ מאוד להסדיר את ענייני האגרה בצורה קפדנית כדי להימנע מקנסות שונים ומעיקולים. מיסי האגרה מוטלים על כל מי שמחזיק טלוויזיה ורדיו בביתו, ולכן מומלץ מאוד לעקוב אחר הודעות התשלום המתקבלות בדואר ולטפל בהם בדרך חוקית.

משלמים גם אם לא משתמשים

מכיוון שעל פי חוק האגרה חייב בתשלום כל מי שמחזיק מקלט טלוויזיה אחד או יותר, ללא קשר לשימוש בו, רוב בתי האב בישראל מוכרים כחייבים על פי חוק. לפיכך חוץ מהדרכים שנזכיר בהמשך שעשויות לעזור לכם לקבל פטור מהאגרה, אין שום דרך לקבל פטור מלא מאגרת הטלוויזיה. כאמור, חשוב מאוד לטפל בענייני האגרה בצורה מדויקת כדי להימנע מקנסות ועיקולים.

פטור מלא

קבוצות מסוימות של האוכלוסיה זכאיות לפטור מלא מאגרת הטלוויזיה. ראשית, פנסיונרים שהגיעו לגיל הפרישה מהעבודה, 67 אצל גברים ו-64 אצל נשים, זכאים לפטור מלא מאגרת הטלוויזיה. גם אם רק אחד מדיירי הבית הגיע לגיל הפרישה ומוכר כפנסיונר, זכאים כל בני הבית לפטור מלא מאגרת הטלוויזיה. חשוב לוודא שהאזרח הוותיק אכן מוכר כפנסיונר שהגיע לגיל הפרישה.
גם אנשים הסובלים ממוגבלויות קשות זכאים לפטור מלא מאגרת הטלוויזיה. עיוורים, חירשים, אילמים ועוד נכים קשים זכאים לפטור מלא מהאגרה. חשוב לציין שהפטור תקף רק אם הם גרים לבד ונכותם מוכרת ומאושרת על ידי הגורמים הרלוונטיים. גם בתי ספר זכאים מסיבות מובנות לפטור מלא מאגרת הטלוויזיה. לסיום, כדאי לדעת שעובדים קבועים של רשות השידור זכאים לפטור מאגרת הטלוויזיה.

פטור חלקי

בתי מלון המחזיקים עד 130 מקלטי טלוויזיה זכאים לפטור בשווי % 75 מהאגרה. עוד קבוצות הזכאיות לקבלת פטור הם ציבור מקבלי השלמת הכנסה מביטוח לאומי, מוסדות חברתיים רבים כמו ארגוני נוער, בתי אבות, מועדוני קשישים, בתי הבראה וכמובן גם בתי חולים. כמו-כן, בתי מלון המחזיקים מספר גדול מאוד של מקלטי טלוויזיה זכאים גם הם להנחה של % 50 כמו שאר הארגונים והמוסדות הנזכרים למעלה.

איך ניתן לקבל פטור מלא בכל מקרה?

על פי החוק, אם מכשיר הטלוויזיה הנמצא ברשותכם אינו מסוגל לקלוט שידורים, אז אינכם חייבים בתשלום האגרה. לפיכך ניתן לנטרל או להוציא את הטיונר מתוך מקלט הטלוויזיה, ולהפוך את מכשיר הטלוויזיה שלכם למוניטור בלבד. בעקבות השינוי שנעשה במכשיר תקבלו מכתב המפרט את השינוי ותוכלו לפנות איתו לרשויות לביטול האגרה.
העיקרון הוא פשוט: אם הוכחתם שאינכם מסוגלים לקלוט שידורי טלוויזיה, והמקלט שברשותכם משמש כמוניטור בלבד, אז אתם זכאים לפטור מאגרה.

הזמינו אותנו עכשיו בטלפון: 0542257705


 

2 תגובות ל “פטור מלא מתשלום אגרת טלוויזיה”

  1. מאת משה:

    ליאת נכה 100 ועיוורת אחרי ניתוח סרטן ועושים עיקול לחשבונה

  2. מאת עודד וקסלר:

    לרשות השידור יש את החוצפה לשלוח בלי סוף איום למרות שציפי וקסלר כבר בת 65 .
    בחוק מופיע פטור לנשים מעל גיל 64

כתיבת תגובה